Aktualizace

 

Poslední aktualizace sekce Dřevárny byla provedena 3.8.2005 ve 14:25:59

 

Obsah změn

 

(3.8.) Aktualizace standartních bojových pravidel FAS!

(20.3.) Vloženo dalších 17 bitev!

(19.3.) Odebrány dvě - již uskutečněné bitvy.

(18.3.) Byla opravena sekce pravidla a to přesně podle nejnovějších pravidel od ASF pro rok 2005!

(18.3.) Doplněna textově sekce Dřevárny a její podsekce s názvem Návody.

 

Inspirace

 

Scháníte-li inspiraci - jak by vaše zpraň měla vypadat - doporučuji navštívit zdejší sekci Galerie~Zbraně! Najdete zde několik fotografií zbraní, podle kterých se můžete celkem snadno nechat inspirovat!

 

 

 

Dřevárny

 

     Dřevárna - co to je?

   Slovo dřevárna tak trochu souvisí se slovy dřevo, dřevěný, apod. Jedná se o jakýsi "sport" velmi podobný šermu. Také se zde bojuje zbraněmi, ale ne opravdovými. K boji se používají zbraně dřevěné (viz dřevárny). Na většině dřevárnách se ale nebojuje "holým dřevem", ale zbraně jsou často z bezpečnostních důvodů obalené nějakou "krycí látkou", která chrání útočníky i obránce od mnoha zranění.

 

     Jak se dřevárny dělí?

   Zpravidla se dřevárny rozdělují na dvě skupiny. Na klasické bitvy a na LARPy.

   Bitvy jsou často dřevárny, kterých se účastní vetší množství lidí (není to však ale podmínkou). V bitvách jde povětšinu času téměř o to jedno - boj jedné strany proti té druhé (popř. více stran) - zde se často projevují kvality jedince (skupiny) co se šermu týče... Často se zde projevuje i rychlost nohou (když se utíká před mnohonásobnou přesilou do bezpečí). :)

 

   V LARPech se zase často projevuje hráčův důvtip, šarm, chytrost, vyjednávání, apod. Nejde čistě jen o "mlátičku"! Hráči zde hrají své postavy a jsou za sebe tak nějak více zodpovědní. Není to jako v bitvě, kde velitel přikáže a jde se nebo něco v tom stylu. Každý zde hraje svojí postavu tak, jak umí... :) Pak už je jen na ostatních, jak se v kterých případech zachovají.

 

   Existuje ještě jedna skupina... Ta kombinuje jak LARPy, tak dřevárny v jedno... Je to něco jako o něco zábavnější bitva. Často se vše odehrává podle nějakého příběhu, ale není to zase až tak moc důsledné jako v čistých LARPech. Je to prostě taková skupina, která se bere od každého trochu... ;)

 

     Co vše se tam děje?

   Jednotlivý scénář akcí se většinou příliš neliší. První den je to většinou příjezd a registrace (zaplacení poplatků za cokoliv - jídlo, ubytování, vstup...), schvalování (zbraní, kostýmů, dodatků) a případné seznámení s hrou, pravidly apod. U větších akcí toto všechno může trvat i několik hodin. Není výjimkou (třeba na BPA, že onen proces schvalování zbraní trvá od 17 do 23 či do půlnoci). Druhý den se obvykle "brzo" z rána začíná hrát. Hráči se provedou herním územím a začíná samotná hra. Pokud se jedná o bitvu, tak se večer moc často nehraje (u LARPu je to většinou tak, že se hraje neustále několik dní). Večery bývají celkem často individuální záležitostí... Sem tam se najde bitva, kde je nějaké večerní představení. No a poslední den bitvy je asi takový, že hráči projdou celým bitevním polem, uklidí všechno to, co tam zanechali a vyčistí derní i stanovou plochu. Následuje odjezd domů.

 

     Jaká jsou pravidla

   Pravidla se obvykle rozdělují na několik kategorií - pravidla vlastní (velmi často používaná), pravidla FAS (standardní pravidla boje) a pak pravidla od Asociace Fantasy alias pravidla od ASF. ASF i FAS pravidla jsou velmi podobná a vlastní pravidla často vycházejí právě z těchto pravidel (ASF, FAS). Jsou samozřejmě i akce, kde je povoleno relativně cokoliv (zásah do hravy, slabin apod.), ale nejsou tak rozšířené. Pravidla ASF i FAS najdete v podsekci na této stránce s názvem Pravidla.

 

     Jaká jsou pravidla

   Za rok je v České republice mnoho dřeváren... Informace o velkém množství dřeváren je pro širokou veřejnost volně k dispozici na stránkách, které obsahují tzv. kalendář dřeváren. Jeden z těchto kalendářů se nachází i zde na těchto stránkách (viz podsekce Kalendář dřeváren).

 

 

Náše bannery:

 

 

 

 

 

 

    

    


 

Poddomény tajemno.net

 

Tajemno.net

moje Tajemno

mapa stránek