Lehké dodatky do DrD

 

Šípy

 

Zbraně

 

Zloděj

 

 

 

 

Dodatky do DrD - zbraně

 

     Bič

 

Popis: Jedná se o obyčejný bič určený pro boj. Je spleten z kvalitního černého lana. Můžou ho používat jen postavy B a větší, a útočit s ním pouze jednou za kolo. Postava s bičem se může taky (kromě zranění) pokusit odzbrojit nepřítele. Hodí si na past a může si hodit jen pokud zasáhne (tento zásah nezpůsobí zranění). Nebezpečnost pasti závisí na obraně zbraně. PJ může past upravovat podle vedlejších podmínek (špatná viditelnost...).
Délka: 2-4
Váha: 60 mn

 


 

     Dlouhé Dýky

 

Popis: Mistři boje s dlouhými dýkami v dávných dobách schraňovali své umění jen pro svůj řád. Nyní se ale tyto zbraně i s jejich způsobem používání dostali na veřejnost, zejména elfí veřejnost. Sličnému lidu se velice zalíbily. Dlouhé Dýky jsou dvě dýky, jejichž délka dosahuje téměř délky krátkého meče. Není lehké popsat styl boje, ten závisí hlavně na obratném pohybu zápěstím díky tomu je jistá šance zmatení soupeře. Jemu se poté odečítá -1 z obranného čísla. Ve hře to funguje tím způsobem, že útočník s dlouhými dýkami nahlásí matoucí útok a hází na procenta. Může tak činit každý druhý útok. Dlouhé dýky je lehká obouruční zbraň oblíbená hlavně lučištníky.
Délka: 1
Váha: 25 mn

 


 

     Levoruční dýka

 

Popis: Klasická dýka do levé ruky pro šerm kordem, nebo pro obranu v úzké uličce, kde není dost prostoru k tasení kordu. Ruku chrání záštita často vyrobená z několika oblouků a úponků, tvarovaná tak, aby se s ní dala zachytit čepel útočníka, proto se s takovouto dýkou brání lépe, než s obyčejným tesákem. Doporučuji používat spolu s těžkým kordem a kombinací kord a dýka, samostatně asi nemá smysl, a v zemích, kde se kordy nešermuje nebude známa...
Délka: 1
Váha: 10 mn

 


 

     Pěstní dýky

 

Popis: Pěstní dýky vypadají jako boxery, ale na vnější straně jsou přidělány čepele. Mohou být opraveny na zubaté ostří.
Váha: 20 mn

 


 

     Siccova dýka

 

Popis: Na první pohled je to vějíř, neškodný, ničím zvláštní vějíř, ale ve skutečnosti je ve vějíři ukryta dýka. Dýka má také vystřelovací ostří. Díky tomu že je neobyčejně ostrá se hodí na podřezání, nebo probodnutí ze zálohy. O tom, že tato dýka je skvělá dokazuje i vysoká úmrtnost králů a panovníků.
Délka: 30
Cena: 5 zl
Malý dostřel: 2
Střední dostřel: 5
Velký dostřel: 7
Váha: 10 mn

 


 

     Zlodějská dýka

 

Popis: Tato dýka má odlehčenou rukojeť, lépe řečeno - dutou. Do této dutiny si vlastník může schovat různé pomůcky (jehla, křída, ...), nebo propašovat drobné cennosti (pozlátka, perly, drahé kamínky,...). Tato dýka se zakoupí kdekoliv. "Vykuchat" si ji můžete sami nebo na zakázku. Není to žádný objev, ale praktické.
Cena: 1 zl
Váha: 1mn

 


 

     Katana

 

Popis: Katana je také velmi ostrá, tvrdá, ale zároveň pružná, lehká a rychlá (zakřivená čepel jako u tachi). Používaná samuraji. Zbraň je jednoruční i dvouruční. Na jednoruční boj se postava musí vyučit na obouruční držení ani moc ne. Katana je jeden ze tří používaných mečů.
Délka: 1,1

 


 

     Obouruční kladivo

 

Popis: Obávaná zbraň, oblíbená zejména mezi trpaslíky. Není však jednoduché vládnout touto zbraní, proto postavy s menší silou mají postih k útočnému i obrannému číslu.
Váha: 300 mn
Délka: 1-2
Druh: těžká/obouruční

 


 

     Gladiátorský meč

 

Popis: Krátký široký meč používaný v Římě ale i v DrD ho používají někteří gladiátoři kvůli jeho velké OZ.
Délka: 0,5
Váha: 50 mn

 


 

     Harpé

 

Popis: Harpé je starobylý druh řeckého meče srpovitého tvaru. Ostří je jednostranně broušeno na vnitřní straně. Řecký hrdina Perseus jím podřízl krk bohyni Gorgo (Medůsa), jak to názorně ukazuje dochovaný reliéf z archaického období řeckých dějin. Obloukovité ostří bylo v některých případech doplněno i o zahnutý osten vybíhající dovnitř zhruba v polovině délky čepele. Pravděpodobně to dělalo větší neplechu při styku s živou tkání.
Váha: 80 mn
Druh: střední/jednoruční

 


 

     Cheda

 

Popis: Cheda je zbraň používaná v 10. století kočovnými kmeny Ardů v Indii. Ostří oboustranné, čepel přímá směrem ke středu mírně se sužující, směrem k hrotu se pak opět rozšiřující, asi 70-100 coulů dlouhá. Hrot nadmíru úzký a ostrý. Jílec poměrně dlouhý, bez jakékoli záštity. Hlavice drobnější opatřená ostrým bodcem.
Váha: 160 mn
Délka: 1-2
Druh: těžká/obouruční

 


 

     Kampilan

 

Popis: Kampilan používali domorodci v Malajsii a na Borneu. Zbraň o délce 40 - 70 coulů mačetovitého vzezření s dřevěným rozeklaným jílcem omotaným drátkem. Na něj se věšely různé vlající předměty jako žíně, provázky s korálky, cůpky a úplety z vlasů zamordovaných nepřátel...
Váha: 60
Druh: střední/jednoruční

 


 

     Kord

 

Popis: Je to středně těžká zbraň, která se hodí hlavně pro šermíře. Obranné číslo má malé, ale je velmi obratná a když se útočník trefí, tak dost zraní. Je jednoruční a nedá se používat se štítem.
Délka: 1,5 až 2
Váha: 30 mn

 


 

     Mačeta

 

Popis: Jedná se o jednoruční zbraň, která se používá hlavně na dělání cesty v pralese, ale dobře se s ní i útočí.
Délka: 1-2
Váha: 30 mn

 


 

     Mandau

 

Popis: Meč kmene Dajáků, který v překladu z dajáčtiny znamená "lovec hlav". Čepel je přímá, jednostranně broušená, rovná nebo zubatá, cca 50 coulů dlouhá. Jílec z tvrdého dřeva bez záštity. Hlavice je bohatě vyřezávaná do nejrůznějších šamanských a démonických podob a masek, opatřovaná zdobením ve formě vlasů, chlupů, kožek hadů s hlavičkami, kostmi a korálky.
Váha: 100
Délka: 1
Druh: střední/jednoruční

 


 

     No-Dachi

 

Popis: No-Dachi je vlastně veliký samurajský meč, není tak lehký jako katana, ale způsobí větší zranění. Používají jen vybraní vojáci, kteří mají za úkol oslabit nepřítele, nebo ho rozdrtit. Jeho nevýhoda je hmotnost, díky ní se s ním špatně brání, proto byl zhotoven jen pro útok. Dokáže proseknout i rytířskou zbroj jako, když krájíte máslo. Jedinou obranou proti nim jsou vojáci s kopím aj.
Délka: 1,2
Váha: 95 mn

 


 

     Parang

 

Popis: Parang je variace malajské mačety, čepelí jednostranně broušenou, někde v první třetině nad příčkou zalomenou v tupém úhlu, takže tvarem připomíná bumerang.
Váha: 80
Délka: 1
Druh: střední/jednoruční

 


 

     Těžký kord

 

Popis: Nejmasivnější z kordů v pozemské historii, používal se jako vojenská zbraň. Ve fantasy světě podle DrD, kde se používají meče, nosí těžké zbroje, bojuje s opancéřovanými nestvůrami... je to dle mého názoru jediný kord, který má cenu používat. Jeho celková dálka je kolem jednoho sáhu, čepel je dostatečně masivní na to, aby se s ní daly krýt běžné meče. Při krytí těžších zbraní (dle úvahy PJ, těžké jednoruční s výjimkou mečů, střední a těžké obouruční s výjimkou dřevcových zbraní, údery silných nestvůr...) je však stále šance 1:6, že se zlomí. Ruku držící kord kryje koš, kterým se dají vyrážet rány, ale i zasazovat údery - zvyšuje o 1 ÚČ pěsti v boji na blízko. Kord je co do váhy lehký, ale protože není až tak snadné naučit se s ním šermovat, je to střední zbraň, samozřejmě jednoruční.
Délka: 1
Váha: 25 mn

 


 

     Trpasličí sihil

 

Popis: Tento jednoruční a vražedný meč vyrábějí pouze trpaslíci (výroba trvá několik týdnů). Je vyroben z kalené oceli a jeho ostří je leptané kyselinou. Tento meč vlastní pouze několik vysoce postavených trpaslíků. Běžně se prakticky vůbec nedá koupit.
Váha: 30
Délka: 1

 


 

     Velký meč

 

Popis: Další prostý obouruční meč. Tato zbraň barbarů má vlnkovitou čepel a druhou záštitu, je pevné konstrukce a její čepel je ostrá.
Délka: 1.5
Váha: 250 mn

 


 

     Dirk

 

Popis: Dirk je útočný nůž s jednostrannou čepelí dlouhou 38 - 45 coulů. Je zván "ledvinový nůž" používán především mezi siccy, ale brzy se stal oblíbenou zbraní i mezi válečníky, hraničáři a mnichy. Druhá strana čepele je většinou zdobená pilkou, díky které si zasloužila svůj název.
Váha: 15 mn
Délka: 0.38-0.45

 


 

     Glok

 

Popis: Glok je malajský dlouhý nůž, tvarem příbuzný mačetě či sekáčku s rovnou čepelí, na konci rozšířenou, s výrazně vydutým ostřím. Neměl prakticky žádnou záštitu a jílec byl kostěný, dřevěný z rohoviny nebo stříbra. Délka se pohybuje v intervalu 20 - 70 coulů.
Váha: 10
Délka: 1
Druh: lehká/jednoruční

 


 

     Barbarská sekera

 

Popis: Obrovská sekera s obrovským ostřím na sečné straně a menším "vyrovnávacím" ostřím na druhé straně. Tato sekera je velmi ostrá a pevná. Je to "druhá" rodová zbraň barbarů. Krollové ji nepoužívají a pro ostatní platí, že ji smí používat pouze tvorové velikosti B a s velkou sílou. Tak nám tady zbyly pouze barbaři a lidé a lidem moc nevoní ji používat takže...
Délka: 1,2
Váha: 60 mn

 


 

     Dlouhá bitevní sekera

 

Popis: Bitevní sekera je strašlivý nástroj zhouby. Když jí třímáte v ruce tak máte pocit, že jste páni světa, a ona to je docela pravda, s tímto pekelným nástrojem dokážete přeseknout dva bojovníky jako nic. Když se rozmáchnete tak na nepřátele padne stín a před očima se jim rychlostí světla probere celý život, to než pocítí váhu téhle deseti kilové mršky na vlastní kůži. Až udeříte váš nepřítel bude minimálně v tak dezolátním stavu, že bude stačit si na něj jen odplivnout. Tato zbraň je oblíbená zejména u trpaslíků. V boji s touto mrškou mají bonus k síle zbraně. Často se stávalo že trpaslíci měli na sekeře vyrytý seznam nepřátel co zabili. Jediná nevýhoda spočívá v její váze, než se rozmáchnete nepřítel vás minimálně 2krát zasáhne. Je to ostrá, drtivá, těžká, obouruční zbraň pro opravdové válečníky.
Délka: 2
Váha: 200 mn

 


 

     Velká válečná sekera

 

Popis: Je to sekera podobná barbarské sekeře jenom má kratší topůrko a je celá z jednoho kovu. Je oblíbená zbraň trpaslíků, nikdo jiný ji neužívá kvůli její neskladnosti a blbě se drží (má krátké topůrko to způsobuje že se ruce musí dát těsně vedle sebe).
Délka: 1,5
Váha: 80 mn

 


 

     Dvoušípá kuše

 

Popis: Dvoušípá kuše je kuše upravená typická jednošipka. Za 1 akci z ní vyletí 2 šipky, nabíjení se pak počítá za každou šipku zvláště. Je velice účinná pro moment překvapení.
Malý dostřel: 25
Střední dostřel: 35
Velký dostřel: 40
Váha: 60 mn

 


 

     Jednoruční kuše

 

Popis: Jednoruční kuše je upravená kuše lehká tak, aby se dala bleskově vytasit, vystřelit, zahodit a pak začít samotný boj. Je velice využívána válečníky nižších úrovní u kterých mnohokrát rozhodla boj. Dá se použít společně se štítem, nebo si do každé ruky můžete vzít jednu...
Malý dostřel: 10
Střední dostřel: 20
Velký dostřel: 30
Váha: 25 mn

 


 

     Předloktní minikuše

 

Popis: Tato minikuše se umisťuje se na předloktí a její spoušť je drátek který se připevňuje na chránič předprstí. Jakmile střelec ohne zápěstí, minikuš vystřelí. Šipky se prodávají po 10 kusech za 5 mědáků (za 6 pokud jsou se zpětnými háčky).
Malý dostřel: 5
Střední dostřel: 10
Velký dostřel: 15

 


 

     Rychlopalná kuše

 

Popis: Je to lehká kuše uzpůsobená tak, aby se nemusela každé kolo nabíjet, k tomu slouží jak zásobník s 10 šipkami, tak i soubor pružin které dostanou šipku na to správné místo, a pak už stačí jen natáhnout a střelit, to znamená, že obyčejný zloděj z táto kuše nevystřelí 1, ale 2 šipky za kolo (nemusí nabíjet). Potíž je v tom, že je dosti poruchová (15%-střelba), tato poruchovost se zvyšuje podle situace (odhození na zem...)
Malý dostřel: 15
Střední dostřel: 30
Velký dostřel: 40
Váha: 80 mn

 


 

     Válečný luk

 

Popis: Jde o luk z velice kvalitního a pevného dřeva. Je pobitý kovem, který je trochu pružný tudíž se netrhá ani neláme. Tětiva je zhotovena ze struny, která neřeže a hodně vydrží. Není k sehnání všude, ale ve větších městech se určitě sehnat dá. S lukem nemohou zacházet postavy velikosti A a osoby s menší silou než 13 (protože ohýbat pobitý dřevo není žádná legrace). K útočnému číslu se připočítává půl bonusu za obratnost (zaokrouhli dolu) + půl bonusu za sílu (zaokrouhli nahoru).
Malý dostřel: 20
Střední dostřel: 40
Velký dostřel: 60
Váha: 50 mn

 


 

     Zlodějská kuš

 

Popis: Kuši se dá velmi dobře schovat pod kabát a střílet se z ní dá jednoručně (ne však nabíjet). V případě, že je natažená déle jak 6 směn, hrozí nebezpečí 5% za každou načatou směnu navíc, že samovolně spustí. Ověřuje se kdykoliv, nejpozději však na konci dosud neověřované směny (kdy se bude ověřovat, určí PJ).
Váha (mince): 75
Malý dostřel: 7
Střední dostřel: 12
Velký dostřel: 18

 


 

     Dvouruční šavle

 

Popis: Skoro dva sáhy dlouhá šavle. Se šavlí se špatně cestuje proto je vhodná do velkých řeží (krutých bitev) zvlášť na skřety. Ale dá se s ní "urubat" skoro cokoliv.
Délka: 1,7
Váha: 88 mn

 


 

     Ozubená šavle

 

Popis: Ozubená šavle je stejná jako normální šavle, ale kolo po zásahu postava ztrácí stejný počet životů jako minulé.
Délka: 1
Váha: 40 mn

 


 

     Skřetí šavle

 

Popis: Tuto zbraň používají především skřeti a jim podobní. Bývá většinou zkutá v skřetím sídle. Vypadá jako normální šavle, ale nemá špičku. Na konci je jenom skosený doprava. Je z normálního železa.
Délka: 1
Váha: 50 mn

 


 

     Bojové srpy

 

Popis: Jedná se o trochu větší srpy, které jsou na koncích rukojetí opatřeny koženými řemínky, s jejíchž pomocí se s zbraní lépe zachází. Má to i své nevýhody, vyražení zbraně způsobí zranění za 1-3 životy a pokud do té ruky vezmete nějakou zbraň, než se zranění zahojí, tak je na ní postih -1 k ÚČ i OČ.
Váha: 2*50
Délka: 1
Druh: střední/obouruční

 


 

     Elfí čepele

 

Popis: Jedná se o lehkou obouruční zbraň tyčového typu. Na tyči o délce 1,85 sáhů je na každém konci umístěna čepel, boj probíhá tak že se útočí podobně jako při boji s holí, ale čepelemi navíc můžete protivníka nepříjemně zranit. Tato zbraň má hned dvě zvláštnosti - jednak ji mohou používat i kouzelníci, a za druhé se k útočnému číslu nepřipočítává bonus za sílu, ale jen jeho polovina(zaokrouhleno dolu) a navíc ještě polovina bonusu za obratnost(zaokrouhleno nahoru). Jak je vidět je to zbraň určená pro postavy s vysokou obratností, které ale musí být kvůli délce zbraně minimálně velikosti B.
Váha: 125
Délka: 1,85
Druh: lehká/obouruční

 


 

     Klacek

 

Popis: Tato zbraň je velmi běžná u postav na prvních úrovních. Například. Hobit zloděj začíná s tisovým klackem na 1 úrovni. Asi žádná postava, která měla možnost nakoupit v kovárně si tuto zbraň nebude nechávat. Je to zbraň, která časem zestárne a proto do týdne se její síla zmenší na 1 a za dva týdny se už nedá použít. Do teď se zde setkáváme s pořádnými zbraněmi, ale co bylo před tím, než jsme našetřili prvních pár zlatejch?
Délka: 1

 


 

     Lotulis

 

Popis: Tato zbraň je tyč, která má na každém konci takový kovový půlměsíc, jež je velmi ostrý. Tato zbraň je velmi rychlá a nebezpečná. Bojovník jenž se zbraní umí má dva útoky místo jednoho. Pokud postava se zbraní neumí bude mít zbraň trochu jinou charakteristiku (UČ, Út, Ob) a bude mít jenom jeden útok. A pokud si ještě hodí na útok co obranu hodí si k6 a odečte si příslušný počet životů plus útočnost zbraně. A samozřejmě tím ztrácí akci (útok či obranu).
Délka: 2
Váha: 58 mn

 

Inspirace z: Dračího doupěte a z DrD

 

 

Náše bannery:

 

 

 

 

 

 

    

    


 

Poddomény tajemno.net

 

Tajemno.net

moje Tajemno

mapa stránek