Lehké dodatky do DrD

 

Šípy

 

Zbraně

 

Zloděj

 

 

 

 

Dodatky do DrD - šípy

 

     Obyčejný šíp

 

Popis: Jde o šíp, který je nejlevnější a nejlépe dostupný. Tělo je dřevěné, hlavice je železný odlitek ve tvaru trojúhelníku. Po zásahu cíle nejde ve většině případů použít znovu.
Váha: 5mn

 


 

     Šíp +1

 

Popis: Dalekonosný šíp je konstruován na velké vzdálenosti. Jsou to lehké šípy a často se používají k lovu. Většina těchto šípů se vyrábí z jasanu či břízy a je dlouhý 70 až 100 cm.
Zvl: +1 k hodu na útok
Cena: 2 zl/5 šípů

 


 

     Šíp se zpětnými háčky

 

Popis: Kovaná špička má zpětné háčky. Tyto háčky způsobují další poranění, takže se zvyšuje útočnost o 1. Tyto šípy jsou asi o 70% dražší než obyčejné šípy. Nejdou sehnat úplně všude, už jsme se setkal i s místy kde byly zakázány.

 


 

     Roztahovací šíp

 

Popis: Tento šíp je jako klasický, ale až na to, že na konci hrotu má speciální spouště (na každé straně šípu jeden) veliké asi coul čtvereční. Jakmile se šíp zarazí do nepřítele, tak se spustí mechanismus, který způsobí to, že z každé strany hrotu vyletí malinké břitvy. Výhoda je v tom, že do útoku luku(nebo kuše) se počítá o jedno vyšší útočnost. Jeden šíp stojí okolo 3 st. Přeci jenom výroba tak malého mechanismu vyžaduje šikovné ruce.

 


 

     Šíp+kotvička

 

Popis: Jedná se o šíp (šipku)‚ který nemá hrot‚ ale držáček na kotvici a otvor na lano. V tomto držáčku je umístěn mechanismus‚ který při nárazu uvolní kotvici a uvolněný šíp (šipka) sjede po laně dolů. Je 55% pravděpodobnost (k této pravděpodobnosti se ještě přičítá zlodějova úroveň a jeho bonus/postih za obratnost), že se kotvice zachytí napevno 15% pravděpodobnost že se zachytí, ale jakmile je za lano zatáhnuto, kotvice se uvolní a začne padat dolů a zbylých 30% pravděpodobnosti znamená, že se nezachytí vůbec a spadne. Tyto pravděpodobnosti si může PJ upravit podle výšky hradeb, povrchu atd.

 


 

     Šíp s hrotem z tvrzeného listu

 

Popis: Získání šípu s hrotem z tvrzeného listu vypadá takto: Druid uprosí strom aby z něho vyrostla rovná větvička s listem na konci který se za 5 magů utvrdí v tvrdý hrot. Podobným způsobem vyroste i opeření a šíp je hotov. Tento šíp nejen že nevadí Hvozdu, ale pokud se do stromu zabodne, druid může obětovat 2 magy a šíp se změní v olistěnou větvičku. Stejným způsobem lze sázet malé stromky.

 


 

     Kyselinové šípy

 

Popis: Tento šíp se dá koupit pouze ve specializovaných obchodech na střelné zbr., občas v kovárně, ale nedají se koupit u hospodského atd. Tento šíp je zvláštní tím že jeho špička je dutá a v ní je jedovatá tekutina. Při zasažení si obránce hází na past (odolnost) - podle použitého jedu. Tento šíp má ostrou dřevěno-železnou špičku, kde se při zasažení dřevěná část odlepí a pak se vypustí jed. ÚČ to má podle luku. Dřevo na špiče se po 12 + 1k6 dnech rozpada. Dá se koupit ješte 2. verze tohoto šípu - tam dřevěná část špičky je z ebenu a tak se dřevo rozpadá až po 2 měsících + 1k10 dnech. 10 těchto šípů už nestojí okolo 150 zl., ale okolo 200 zl.
Cena: 10 zl.
Váha: 6 mn

 


 

     Šíp ohně

 

Popis: Je magický šíp, který při výstřelu na soupeře vybuchne v plamenech. Účinek je podobný jako u šípu namočeného v oleji a zapáleného.
Zvl: 1k6 zranění ohněm
Cena: 1 zl

 


 

     Šíp výbuchu

 

Popis: Tento šíp má zvláště drastický účinek jelikož po dopadu vybuchne ve velké kouli ohně a úlomků, čímž zasáhne všechny v oblasti.
Zvl: 6k6 zranění výbuchem po dopadu
Cena: 10 zl

 


 

     Šíp zápalný

 

Popis: Klasický (ale trochu delší šíp)... na jeho špici je látka se smůlou nebo nějakým jiným hořlavým a pojivým materiálem. Onu špici je možno zapálit (třeba příp. namočit do oleje a pak zapálit).
Zvl: 1k6 zranění ohněm
Cena: 2 až 3 md

 


 

     Šíp vodní

 

Popis: Šíp má na konci váček s vodou. Po zabodnutí nebo rychlého zastavení šípu je tekutina "vymrštěna" z váčku a vyleje se...
Zvl: Slouží k zhášení pochodní a malých "ohníčků".
Cena: 3zl/10 kusů

 


 

     Hlučný šíp

 

Popis: Hlavice šípu při letu píská - funguje to na stejném principu jako flétna...
Zvl: Slouží k odvedení pozornosti.
Cena: 3zl/10 kusů.

 


 

     Posvěcené šípy

 

Popis: Hlavice jsou vysvěceny knězem. Pro zvýšení účinků s boji proti nemrtvými a podobnou havětí se používají stříbrné šípy.
Zvl: V boji proti nemrtvým zraňuej o 1k6ž více
Cena: 10zl/10 kusů.

 


 

     Tupý šíp

 

Popis: Kratší než klasický šíp... na jeho hlavici je tvrdý materiál, který může člověka při vysoké rychlosti lehce omráčit.
Zvl: Lze s ním útočit naplocho, zranění je o 1/3 nižší.
Cena: 5st/10 kusů

 


 

     Čoudící šíp

 

Popis: Tento šíp je většinou vyráběn alchymisty pro jeho složitost výroby. JEdná se o něco málo delší šíp, který má na své hlavici váček...
Zvl: Po dopadu se z jeho váčkovité hlavice vyvalí dým 2x2x2 sáhy. U osob s velmi malou odolností je možné, že při nadechnutí většího množství dýmu omdlí na 1 směnu.
Cena: 5zl/10 kusů

 


 

     Šíp omamný

 

Popis: Prvotřídní šípy vyráběné většinou za pomoci zlodějů a alchymistů (zloděj pro precizní práci a alchymista pro výrobu plynu a manipulaci s ním).
Zvl: Po dopadu se z jeho váčkovité hlavice vyvalí omamný plyn (dle vlastního výběru).
Cena: Cena 25zl / kus

 

Inspirace z: Dračího doupěte a z DrD

 

 

Náše bannery:

 

 

 

 

 

 

    

    


 

Poddomény tajemno.net

 

Tajemno.net

moje Tajemno

mapa stránek